To była prawdziwa Góra Grosza!

Podsumowana i zakończona została kolejna Góra Grosza w naszej szkole. Padł kolejny rekord. Stos miedziaków miał wartość 876 złotych i 80 groszy! Całość ważyła zaś blisko 85 kilogramów! Dlatego, żeby przetransportować na pocztę tak ciężkie pakunki, potrzebna była pomoc silnej grupy chłopców z klas III (Michał, Sebastian, Paweł – dziękujemy!). Przypomnijmy najbardziej zaangażowane klasy: zdecydowanie najwięcej zebrała 1bl, pięknie pokazali się uczniowie 3bl (trzeci raz na “podium”) oraz 1b. Wyróżnili się pierwszoklasiści z 1d i 1cl. Przypomnijmy – celem Góry Grosza było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dziękujemy! To była piękna akcja!

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.