Medyczni z klas drugich w Szpitalu Miejskim

Kolejna wizyta w Szpitalu Miejskim przeznaczona była na przybliżenie naszym uczniom problematyki prawidłowego “czytania” wyników badań laboratoryjnych. Na co należy zwracać uwagę analizując wyniki? Czy leczymy pacjenta czy wyniki? Na tak postawione pytania w ciekawej prelekcji odpowiadał dr Łapaj. Spora część spotkania, które tradycyjnie odbyło się w sali konferencyjnej siemianowickiej lecznicy, poświęcona została jakże aktualnej sytuacji epidemiologicznej kraju i świata. Wskazówki dr Łapaja, dotyczące koronawirusa, na pewno przydadzą się w praktyce szkolnej. Jak zwykle, na trasie do szpitala znalazł się Park Miejski. Kwitną już najwcześniejsze wiśnie, cisy, wierzby, stokrotki. Wśród konarów drzew widać wiele ptaków – sikory różnych gatunków, gołębie, sroki, sójki, kosy, kowaliki, kawki, a nawet nieczęste pełzacze.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.