Komunikat administratora

Bieżąca sytuacja na świecie i w kraju to czas, który wymusza na szkołach elastyczność oraz zmianę podejścia do sposobu nauczania. Dbając o interes Uczniów, nasza szkoła także intensyfikuje działania mające na celu jak najbardziej płynne przejście na model e-nauczania.

W związku z tym skierowaliśmy działania w stronę naszej szkolnej platformy edukacyjnej, która działa już w Matei od lat oraz wideokonferencji Google Meet, których przeprowadzanie jest możliwe dzięki posiadanemu przez szkołę pakietowi G Suite. Ww. systemy wymagają logowania, dlatego każdy uczeń naszej szkoły posiada indywidualne konto umożliwiające do nich dostęp.

Ponieważ wiele osób przesyła do mnie zapytania o resetowanie hasła, zwracam się z prośbą o przesyłanie pytań wyłącznie na adres email admin@mateja.edu.pl, w treści maila podając imię, nazwisko, klasę oraz 6 ostatnich cyfr numeru PESEL. Hasło zostanie zresetowane do hasła domyślnego, które jest opisane na tej stronie.

W związku z ogólną dużą liczbą zapytań, nie tylko w związku z hasłami, czas udzielenia odpowiedzi jest wydłużony – proszę mieć to na uwadze i nie kierować do mnie tego samego zapytania kilkoma kanałami jednocześnie. Zapewniam, że udzielę odpowiedzi na każdą wiadomość, która do mnie dotrze.

Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania testów, które uczniowie będą mogli rozwiązywać za pomocą szkolnej platformy. Testy te są przygotowywane na podstawie nadesłanych przez nauczycieli materiałów i wkrótce zostaną one Wam udostępnione.

Jeżeli chodzi o loginy do kont – przypominam, że funkcjonują dwa konta – konto szkolne oraz szkolne konto Google. Konto szkolne wykorzystujecie podczas logowania do Platformy Edukacyjnej. Login do tego konta to pierwsza litera imienia oraz nazwisko pisane łącznie i bez polskich liter, np. dla użytkownika Jan Gąszczyk login to jgaszczyk. W przypadku szkolnego konta Google, loginem jest mail – jgaszczyk@mateja.edu.pl.

Hasło do obu kont jest wspólne dla Waszej wygody. Swoje hasło możecie zmienić za pomocą strony https://konto.mateja.edu.pl.

W związku z dużym obciążeniem, jeżeli będziecie mieć jakieś inne pytania, starajcie się wysyłać do mnie emaile na adres: admin@mateja.edu.pl, ponieważ wiadomości przesyłane drogą mailową stanowią dla mnie priorytet w odpowiadaniu, natomiast na zapytania przesyłane pozostałymi kanałami (messenger, edziennik) odpowiadam w miarę możliwości czasowych.

Pozdrawiam wszystkich ciepło, bądźcie zdrowi 😉
Przemysław Malik
Administrator

Skip to content