Zdalnie zdolni

Kolejny miesiąc zdalnego nauczania za nami… Wszyscy staramy się, aby nauka on-line była też dobrą zabawą, a nie tylko ambitnym wyzwaniem. Już niedługo czerwiec – maturzyści będą zdawać najważniejszy egzamin w swoim życiu, ale ich rok szkolny zakończył się zgodnie z harmonogramem. Wszystko to możliwe jest dzięki nowym technologiom.

Mateja od 8 lat dysponuje własną Platformą Edukacyjną, zintegrowaną ze szkolnym wi-fi, komputerami w salach informatycznych oraz z własną domeną G Suite (Google) https://platforma.mateja.edu.pl/. Do tych wszystkich usług uczniowie i nauczyciele logują się za pomocą indywidualnych loginów i haseł (system MatejaSSO). Jeszcze przed wybuchem pandemii na szkolnej Platformie Matei znajdowały się setki materiałów, zadań, testów. Z jej działaniem mogli się też zapoznać uczniowie innych szkół, którzy w II LO im. Jana Matejki brali udział w różnorodnych konkursach. 

Nauczyciele i pracownicy szkoły mają dostęp do wewnątrzszkolnego, intranetowego serwisu Mateja.Central, w którym zamieszczane są wszystkie ważne ze szkolnego i pracowniczego punktu widzenia informacje, a także planowane wydarzenia oraz prowadzone dyskusje. Ważnym kanałem informacyjnym pozostają oczywiście strona internetowa https://mateja.edu.pl/ oraz Facebook i Instagram.

Może jeszcze w tym roku szkolnym uda się spotkać i wręczyć w realu dyplomy za działalność ekologiczną, sportową czy wolontariat. Jeśli się nie uda, pozostanie wspomnienie oryginalnego, wirtualnego zakończenia roku szkolnego. 

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Skip to content