O stresie online

Każdy z nas jest zestresowany. Żyjemy w ciągłym biegu obciążeni różnego typu zadaniami, nie znajdujemy zbyt wiele czasu na relaks i celebrowanie chwili. Zdajemy sobie sprawę z tego, że taka sytuacja jest zła. A jak sobie ze stresem poradzić? Dziś ważny wykład na temat stresu i strategii obrony przed nim wygłosiła prof. dr hab. Magdalena Kraczla.

Stres to zjawisko fizjologiczne, a nie psychologiczne, jak uważa wielu z nas. To reakcja organizmu na różnego rodzaju doświadczenia i zdarzenia, najczęściej o charakterze nieprzyjemnym. Przedłużający się bądź wyjątkowo silny stres o wektorze negatywnym ma fatalne skutki dla zdrowia człowieka i funkcjonowania jego organizmu. Jak wzmacniać więc odporność psychiczną? Jakie mechanizmy wypracować? Jak reagować w sytuacjach trudnych? Matejkowicze już wiedzą! A jutro bez stresu i w dobrych humorach spotkają się online, by uroczyście zakończyć ten niezwykły rok szkolny oraz cieszyć się wakacjami.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Skip to content