WitaMY nowy rok szkolny

Na ten dzień chyba wszyscy z różnych powodów czekali z niecierpliwością i 1 września w warunkach reżimu sanitarnego, w wyznaczonych godzinach i z podziałem na grupy udało się Matejkowiczom poczuć niezwykłą atmosferę szkoły. Pani wicedyrektor Halina Kaim szczególnie ciepło przywitała najmłodszych uczniów liceum, którzy rozpoczynają naukę w naprawdę nietypowych warunkach. Przypomniała, że nauczyciele Matei chcą, by czas spędzony w murach tego liceum był przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia marzeń uczniów. „Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki” – słowa te stanowią kwintesencję dzisiejszej uroczystości i w związku z tym wszystkim życzymy śmiałych przedsięwzięć, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu. Powodzenia!

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)