Nowa aplikacja mobilna Dzienniczek Vulcan

Wczoraj firma Vulcan oficjalnie opublikowała zupełnie nową aplikację mobilną do obsługi swojego edziennika. Aplikacja zmieniła między innymi swoją nazwę – z Dzienniczek+ na Dzienniczek Vulcan. Pojawienie się nowej aplikacji było wyczekiwane przez wielu użytkowników w związku z zawodnością dotychczasowej, która oprócz problemów z działaniem, wymagała po prostu odświeżenia pod kątem graficznym. Jak podaje producent, Dzienniczek Vulcan został stworzony specjalnie z myślą o zdalnych elementach nauczania i hybrydowym podejściu do edukacji. Program ma pomagać rodzicom i uczniom sprawniej komunikować się ze szkołą i szybko sprawdzać postępy w nauce. Aplikacja daje dostęp między innymi do wiadomości z elektronicznego dziennika, ocen, frekwencji, zastępstw, zadań domowych oraz planów lekcji. Użytkowników systemu iOS ucieszy fakt, że aplikacja w końcu wspiera ciemny motyw systemu.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowa aplikacja spełni pokładane w niej nadzieje. Póki co widać, że producent z uwagą przypatruje się komentarzom na jej temat i szybko reaguje na zgłaszane problemy.

Aplikację można pobrać ze Sklepu Play oraz App Store – po zainstalowaniu trzeba ją zarejestrować tak, jak robiło się to w przypadku poprzedniej wersji aplikacji (logując się do edziennika przez przeglądarkę i klikając na “Dostęp mobilny”).