Sejm w szkole, szkoła w Sejmie

Dzięki uprzejmości Pani Poseł  Moniki Rosy w dniu 2 lutego mogliśmy spotkać się (online) i porozmawiać na nurtujące nas tematy w ramach rozszerzonej wiedzy o społeczeństwie. Poruszyliśmy kwestię pracy w komisjach, pisania projektów ustaw, przygotowań do przemówień sejmowych, a także relacji między posłami poza obradami. Aktywnie włączając się w dyskusję i zadając pytania dowiedzieliśmy się również, jaka wizja przyszłej polityki państwa jest możliwa i spekulowaliśmy o społeczeństwie i problemach po pandemii. Nie była to nasza pierwsza dyskusja z posłem, gdyż mieliśmy już okazję spotkać sie z Panem Michałem Wójcikiem w Warszawie i zwiedzić sejm. Planujemy więc zorganizować kolejne spotkania z politykami naszego państwa, aby poszerzać naszą wiedzę w zakresie polityki społecznej, gospodarczej i tym samym skutecznie przygotowywać się do matury.

Oliwia De Vito, Daniel Krzyżaniak

Kamil Paździor

Nauczyciel historii i wos, który jest całkiem na bieżąco :)