Wkrótce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego! Konkurs!

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, a w zeszłym roku szkolnym z okazji tego święta odbyła się II Matejkowska Konferencja Naukowa. Klasy trzecie, drugie i pierwsze medialne przygotowały referaty związane z językiem polskim, które zostały przedstawione na forum liceum.  Dla referujących była to doskonała okazja, by oprócz swoich wiadomości, pokazać umiejętność przemawiania, autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem i poradzili sobie z tym zadaniem doskonale! Ważną częścią spotkania było podsumowanie Tygodnia Języka Polskiego zorganizowanego w II LO, któremu towarzyszyły konkursy oraz turnieje z zakresu kultury języka . Niektórzy polowali “na byki”, inni “liczyli się ze słowami”, a także pisali arcytrudne dyktanda. 

W tym roku szkolnym 22 lutego  (poniedziałek) odbędzie się konkurs online – zapraszamy wszystkich chętnych! Zostańcie koneserami polszczyzny! Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych. Powodzenia!

 

Zdjęcie: zasięg dialektów języka polskiego w granicach Polski (na podstawie: Gwary polskie. Przewodnik multimedialny pod redakcją H. Karaś, epodreczniki,pl)

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Skip to content