Wziąć stres na warsztat, czyli akademicko w 2a

Nie stresuje się tylko ten, kto już jest martwy…Co by było, gdyby spojrzeć na to wszechobecne zjawisko jak na naszego dobroczyńcę? Albo przynajmniej, gdyby przyjrzeć mu się z bliska i zajrzeć głęboko w oczy, tak, żeby w końcu powiedział, o co mu właściwie chodzi i dlaczego musi nam nieustannie towarzyszyć? Klasa 2 uczestniczyła ostatnio w warsztatach na temat stresu i sposobów radzenia sobie z nim i odpowiedzi na te pytania dobrze zna, choć stres szkolny opanować nie jest wcale łatwo. Warto wspomnieć, że zajęcia dla Matejkowiczów prowadzono w ramach współpracy z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w Katowicach zaprzyjaźnioną z naszym liceum już od 2013r.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)