Konkurs Międzyszkolny w rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

20 kwietnia 2021 r.  w II LO im. Jana Matejki przy ulicy Leśnej 1  odbyła się kolejna edycja Konkursu Międzyszkolnego pod nazwą: „Siemianowice Śląskie – miasto Wojciecha Korfantego”, zorganizowana pod Patronatem Rafała Piecha, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych  z terenu Siemianowic Śląskich. Pytania dotyczyły postaci dyktatora III powstania śląskiego – Wojciecha Korfantego oraz Plebiscytu na Górnym Śląsku i III Powstania Śląskiego, ponieważ w tym roku obchodzimy stulecie tych ważnych dla naszego regionu i kraju wydarzeń. Warto wspomnieć, że konkurs odbył się w 148 rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego. Na zakończenie imprezy podano także wyniki konkursów towarzyszących: plastycznego Korfanty w oczach uczniów oraz Powstania w oczach uczniów, a także filmowego Miejsce godne odwiedzenia i zapamiętania w Siemianowicach Śląskich.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym także nie zabraknie chętnych do zmierzenia się z historią naszego regionu.

Beata Faszyńska – Adamczak
Kamil Paździor

Nauczyciel historii i wos, który jest całkiem na bieżąco :)