Balonowy odlot

We wtorek  uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu. Z terenu naszej szkoły startował balon badawczy Uniwersyteckiego Laboratorium Kontroli Atmosfery ULKA Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Celem lotu było dokonanie pomiarów jakości powietrza.

Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego od dawna interesowali się badaniami zanieczyszczeń atmosfery, dynamiką ich rozprzestrzeniania się oraz wpływem na środowisko oraz zdrowie ludzi. Ciekawość badawczą wyrażali zarówno mineralodzy środowiskowi, klimatolodzy, geochemicy oraz mikrobiolodzy, jak również fizycy i chemicy, a ponieważ nasza szkoła od lat słynie z działalności ekologicznej i prozdrowotnej, balon badawczy pojawił się właśnie tu. 

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Skip to content