Honorowy Obywatel Siemianowic Śląskich

30 września 2021 r. na XXXV sesji Rady Miasta Siemianowic Śląskich jednogłośnie przegłosowano  uchwałę nadającą wybitnemu multiinstrumentaliście, wokaliście i kompozytorowi  – Józefowi Skrzekowi tytuł  Honorowego Obywatela Miasta Siemianowice Śląskie. Jednym z wnioskodawców nadania tego tytułu było Towarzystwo Przyjaciół Siemianowic Śląskich, z którym nasza szkoła współpracuje przy organizacji Konkursu Międzyszkolnego “Siemianowice Śląskie – miasto Wojciecha Korfantego”. Decyzja Rady Miasta została publicznie ogłoszona 10 października w michałkowickim Zameczku podczas uroczystego koncertu fortepianowego Mistrza, w którym wzięli udział włodarze i mieszkańcy naszego miasta. Było pięknie, klimatycznie i wzruszająco.  Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli Matei, którzy na koniec uroczystości złożyli gratulacje Honorowemu Obywatelowi oraz życzenia dalszej wspaniałej twórczości artystycznej.  

 

Beata Faszyńska – Adamczak, fot. K. Zyska

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Skip to content