“Aktywna Tablica” w Matei

W bieżącym roku szkolnym realizowana jest kolejna edycja rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”. W programie tym uczestniczy także nasza szkoła, która pozyskała nowe monitory interaktywne.

Urządzenia, które zostały wybrane przez Mateję to nowa jakość w klasie edukacyjnych monitorów interaktywnych wyposażonych w najnowszą technologię. Nowy system operacyjny oparty na Android oferuje aż 40% krótszy czas reakcji na dotyk niż poprzednie generacje. Absolutnie wyjątkowa w monitorach edukacyjnych technologia zero bonding zapewnia odczucia pisania jak po papierze dzięki minimalnej przestrzeni pomiędzy wyświetlaczem a szybą ochronną która sprawia, że elektroniczny tusz pojawia się tuż pod pisakiem, z ograniczonym do minimum zjawiskiem paralaksy. Poprawia do odczucia pisania, dzięki czemu najczęściej używane funkcje monitora interaktywnego, takie jak notowanie, pisanie czy rysowanie są przyjemniejsze i bardziej intuicyjne. a dzięki rozpoznawaniu pisaków możliwe jest czytelne i wygodne notowanie w dwóch kolorach jednocześnie. Ekrany w rozmiarze 75″ gwarantują najwyższy komfort pracy, a rozdzielczość 4K gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Wbudowany moduł WiFi/Bluetooth pozwala na wygodne, szybkie dołączanie do dostępnych sieci oraz błyskawiczne uruchomienie bluetooth w celu przesyłania plików lub bezprzewodowego podłączenia urządzeń takich jak głośniki czy słuchawki. Wbudowana aplikacja do bezprzewodowego przesyłania obrazu pozwala na połączenie z 8 komputerami lub urządzeniami mobilnymi na raz i wyświetlanie do czterech obrazów jednocześnie. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu, dźwięku i dotyku pozwala na jeszcze wygodniejszą współpracę i eliminuje potrzebę podłączania każdego z komputerów bezpośrednio do monitora.

Dodatkowo dzięki wsparciu technologii Miracast łączność z komputerem Windows 10 nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Nowa wersja narzędzia do nanoszenia notatek umożliwia już nie tylko nanoszenie notatek na dowolny obraz czy korzystanie z monitora jak z tablicy interaktywnej, ale wyposażona jest także w dodatkowe narzędzia pomagające w prezentacjach, lekcjach i spotkaniach np. stoper, minutnik, reflektor i system do głosowania. Narzędzie do głosowania wywoływane z dostępnego na każdym źródle podręcznego paska skrótów pozwala na zadanie dowolnego pytania, zebranie odpowiedzi i ich szybkie omówienie. I to niezależnie od tego, czy wyświetlana jest prezentacja, przeglądarka w systemie Android czy obraz z zewnętrznego źródła jak laptop. To nowoczesny dotykowy sprzęt, który stanowi nową jakość nauczania z użyciem multimediów w Matei.

Skip to content