W Parku Śląskim

Kolejny spacer Koła Ekologicznego odbył się po leśnej części Parku Śląskiego. Licealistom towarzyszyli młodzi przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika. Każde wyjście w przyrodniczy plener jest pewnego rodzaju niewiadomą, a najciekawsze obserwacje są często niespodziankami. Tak było i tym razem. Przebojem zajęć okazało się spotkanie z dwoma gatunkami roślin strzelających wokół siebie nasionami – niecierpkiem Roylego i niecierpkiem drobnokwiatowym. Było też spotkanie z rodziną łabędzi w wyremontowanej Łabędziarni, nauka rozpoznawania drzew i krzewów i odkrycie śladów żerowania rzadkiego szkodnika robinii akacjowej.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego “działanie” niecierpka.

Więcej zdjęć na podstronie EKOLOGIA!

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.