Dzień Patrona 2013 już za nami!

_15B9689Jedno z bardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu naszej szkoły właśnie minęło. Dzień Patrona w tym roku koncentrował się wokół cytatu: „Mój jest ten kawałek podłogi” i tak też na scenie obserwować można było prawdziwy festiwal pomysłów. Jak zawsze talenty i humor dopisywały wszystkim. Tańce, śpiew, parodia i satyra –  Matejko w XXI wieku!

W konkursie wiedzy o patronie liceum najlepsza okazała się klasa 1b, drugie miejsce zdobyła klasa 1a, a trzecie – 2a. W konkursie plastycznym „Pocztówka do Matejki” wyróżnione zostały Weronika z klasy 1a i Loretta z 3a.   Nagroda absolwentów Matei dla najlepszej aktorki (najlepszego aktora) w tym roku szkolnym powędrowała do Oli vel Gabrychy z 1a, chociaż na słowa uznania zasłużył też tajemniczy Poeta z występu nauczycieli. Z rąk pani dyrektor K. Sztyler i przewodniczącej jury p. A. Wróbel nagroda główna ufundowana przez Radę Rodziców trafiła do klasy 1a („Bohema”). „Srebro” zdobyła klasa 3c, „brąz” – 2b, a wyróżnione zostały klasy maturalne – a i b.

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy za rok!

Zdjęcia dostępne w galerii.