Zakręcone serca

_15B7281Dzieje się, oj dzieje u nas! Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Mikołajki, słodka kawiarenka, w której roznoszą się zapachy domowych wypieków, a oczy cieszy widok świątecznych ozdób – jak co roku od 20-tu lat. Tradycyjnie zebrane pieniądze zostaną przekazane na akcję „Szlachetna Paczka” oraz dziecięcy oddział Hospicjum Cordis, z którym jesteśmy zaprzyjaźnieni od wielu lat. Jakby tego było mało, dzisiejszego dnia, oprócz dzwonka i gromkiego, mikołajowego ho,ho,ho, można było usłyszeć niezwykłe opowieści.

Gościliśmy dziś przed południem niezwykłego człowieka.  Pan Artur Troncik  to znany poszukiwacz skarbów (znalazł nawet czołg na dnie morza!), wolontariusz, podróżnik nominowany w plebiscycie National Geographic Traveler. Pan Troncik pochodzi z Siemianowic,  a  do nas przyciągnęła go aktywna postawa uczniów i wspólne pasje! Ponad miesiąc temu wyruszył w samotną podróż kajakiem, Wisłą z Czechowic-Dziedzic do Gdańska. Od dawna marzył o takiej wyprawie i po długich przygotowaniach ruszył z nurtem rzeki. W trzy tygodnie pokonał tysiąc kilometrów.  Spotkanie przy kawie i ciastku upłynęło we wspaniałej atmosferze, a to za sprawą wyjątkowych ludzi i ich wyjątkowych serc. Pan Artur Troncik z przyjemnością odebrał z rąk Matejkowiczów logo honorowego ucznia II LO. O wolontariacie w Matei można pisać bez końca, ale wszyscy pamiętajmy o tym, by: „Robiąc coś dla siebie, myśleć przede wszystkich o innych”.

Więcej zdjęć w galerii.