Pożegnanie Absolwentów 2012

Uczniowie klas trzecich zakończyli dziś kolejny etap swojego życia. Ostatni dzień nauki szkolnej to dzień, który zostanie w pamięci każdego młodego człowieka na zawsze. Koniec kartkówek, sprawdzianów, odpytywania…W perspektywie kolokwia, zaliczenia i „wejściówki”! Szkoła średnia to nauka, kształtowanie osobowości, rozwijanie zainteresowań, ale przede wszystkim miejsce zawiązywanie długoletnich przyjaźni.

W piątek po południu społeczność Matei pożegnała maturzystów. Podczas uroczystości nagrodzono i wyróżniono licealistów za najlepsze średnie, osiągnięcia przedmiotowe, sportowe, aktywność i pracę na rzecz innych. Pani Dyrektor Katarzyna Sztyler żegnając uczniów, życzyła im sukcesów w dorosłym życiu, spełnienia marzeń i oczywiście świetnie zdanego egzaminu maturalnego. Pamiątkowe zdjęcia, podziękowania, ciepłe słowa uczniów, rodziców i wychowawców wywołały u niejednego Matejkowicza łezkę wzruszenia. W części artystycznej mieliśmy okazję obejrzeć występ drugoklasistów, gdyż w Matei to zawsze oni przygotowują pożegnanie dla swoich starszych kolegów i koleżanek. Niecodzienne perypetie Czerwonego Kapturka, który przekonał się, że warto zdobywać wiedzę, wywołały wielkie zainteresowanie publiczności. To był prawdziwy bajkowy świat!

Trzecie klasy zakończyły swoją przygodę z liceum, a już niedługo rozpoczną nową –maturalną. Wszystkim absolwentom życzymy optymizmu, zapału do pracy, wytrwałości i sukcesów! Zawsze pamiętajcie o słowach Wergiliusza: Bo zwyciężać mogą Ci, którzy wierzą, że mogą…

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)