Kolejne doświadczenia zdobyte!

IMG_64232 kwietnia odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Praktyk Jednodniowych dla Szkół Ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku Dzień Przedsiębiorczości był końcem szkolnego projektu Ambasadorzy Przyszłości, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych.
Matejkowicze od ferii zimowych do 2 kwietnia odbywali praktyki w miejscach pracy, które sami sobie wybierali, aby zweryfikować swoje wyobrażenie o wybranym zawodzie. Mieli możliwość poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu, zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danej profesji, zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową oraz przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy. To było bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie, nie wiedziałam, że będę miała możliwość w Liceum Ogólnokształcącym zapoznania się z zawodem, który mnie interesuje – mówi Wiktoria z Ia.

Uczniowie już dzisiaj zgłosili chęć uczestnictwa w projekcie za rok.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)