Dzieci uczą się życia od nas – czyli… powrót do przeszłości

WP_20140529_004Dzisiaj w naszej szkole na przerwach  mieliśmy okazję do posłuchania hitów dawnych lat odtwarzanych z płyt gramofonowych. Pink Floyd, Budka Suflera, Perfect to tylko niektóre ze słynnych zespołów, które mieliśmy okazję usłyszeć, a charakterystyczne, gramofonowe “trzaski” dodawały tym utworom charakteru.

Całą zabawę poprowadził niezawodny dr Paździor, który przybliżył na wstępie w paru słowach co to jest płyta gramofonowa i jakie są jej rodzaje. Mieliśmy okazję zobaczyć zarówno standardowe płyty odtwarzane z prędkością 33 obrotów na minutę, jak i ich mniejsze odmiany (często nazywane singlami), które odtwarza się z prędkością 45 obrotów na minutę, a ich cechą charakterystyczną jest, że na jednej stronie zawierają zazwyczaj jeden utwór.

Zdjęcia do zobaczenia na multimedia.mateja.edu.pl