Zapasy z matematyką, czyli “szał” na sali gimnastycznej!

_15B854111 czerwca w naszym liceum odbywał się nietypowy konkurs matematyczno – sportowy pod hasłem „ Matematyka kluczem do sprawności ( nie tylko umysłowej)”.

W wytypowaniu zespołów klasowych pomógł quiz o liczbach, który rozwiązywali wszyscy uczniowie na szkolnej platformie edukacyjnej. Dzisiaj odbywały się konkurencje zespołowe i indywidualne. Ogromna różnorodność zadań sprawiała, że Matejkowicze nie mogli się nudzić. Po przeszkodach przez ławeczkę – krzyżówka matematyczna, po wrzucaniu piłek do kosza – rebusy, po biegach ze skakanką – układanie puzzli… . Zespoły „łamały” sobie głowę i sprawnie wykonywały wszystkie zadania. Zwyciężyła klasa II b! Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że zabawa z matematyką podobała się wszystkich uczestnikom. Z pewnością powtórzymy imprezę za rok!

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)