Dzień Comeniusa w województwie śląskim

Wczoraj grupa uczniów klasy językowej miała okazję wziąć udział w obchodach Dnia Comeniusa w województwie śląskim.

W pierwszej części spotkania wysłuchali prelekcji pana Stanisława Fabera, Śląskiego Kuratora Oświaty, pana Jana Olbrachta, Posła do Parlamentu Europejskiego, oraz przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na temat historii i przyszłości programu Comenius, jego roli w edukacji, a także działań Unii Europejskiej na rzecz edukacji dzieci i młodzieży.

Druga część obchodów miała już formę praktyczną. Można było zwiedzić stoiska szkół beneficjentów programu, dowiedzieć się, jak zdobyć stypendium na wyjazd zagraniczny, porozmawiać z Angielką  sprawdzając swoje umiejętności językowe, lub nauczyć się powitania w języku tureckim lub bułgarskim, a nawet poznać podstawy origami.

Program Comenius dla Matejkowiczów to nie nowość,  ponieważ już dwukrotnie nasza szkoła była jego beneficjentem. W bieżącym roku szkolnym również ubiegamy się o dofinansowanie projektu „Are we green enough?” wraz z siedmioma partnerami z Belgii, Hiszpanii, Węgier, Litwy, Turcji, Grecji i Rumunii.

Anna Wróbel

Nauczyciel języka niemieckiego.