Wiedza w praktyce

Matejkowscy wolontariusze z klasy psychologiczno – społecznej wzięli udział w szkoleniu “Chcieć to móc”. Zapoznali się z podstawą opieki paliatywnej, dbałością o jakość życia chorego poprzez (nie) zwykłe towarzyszenie. W cyklu warsztatów – wolontariusz przy łóżku chorego zapoznali się z pozycjami ułożeniowymi, profilaktyką powstawania odleżyn i bezpiecznym podawaniem posiłków. Podstawą spotkania było budowanie relacji z chorym – praca wolontariusza w oparciu o więź. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za podjęte działania.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)