Matejkowskie Koło Psychologicze

W Matejkowskiej Strefie Rozwoju ruszyły cykliczne zajęcia psychologiczne. Podczas spotkań uczniowie uczą się podstaw współczesnej psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań. Uzyskują wiedzę na temat eksperymentów psychologicznych, emocji, radzenia sobie ze stresem i wybranych zaburzeń psychicznych. Dzięki warsztatowej formie zajęć matejkowicze mają możliwość sprawdzenie nabytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Głównym celem zajęć jest rozszerzanie zainteresowań psychologią oraz wyposażenie ich w umiejętności liczące się na rynku pracy i w życiu codziennym. Spotkania mają również na celu pobudzenie i rozwijanie zdolności generowania nowych i wartościowych pomysłów oraz sposobów rozwiązywania problemów, a przy tym stanowią doskonała okazję do poznania siebie i swojego umysłu.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)