1% podatku – pomóż potrzebującym

I Ty możesz pomóc! Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś komu ofiarować 1%, to tym osobom możesz udzielić wsparcia:

Sonia Wesolik (nasza absolwentka i wolontariuszka)

Nazywam się Sonia Wesolik, mam 23 lata. W sierpniu uległam wypadkowi samochodowemu, w którym byłam pasażerem. Mój kręgosłup i żebra były połamane, miałam rozerwane jelita oraz wątrobę i obitą głowę co skutkowało stłuczonym mózgiem. Z ledwością przeżyłam lecz zostałam sparaliżowana od pasa w dół.

Przed wypadkiem spełniałam swoje marzenia w lotnictwie, pracowałam w Dubaju. Przyjechałam do Polski tylko na urlop, z jedną torbą. W Polsce nie mam nic.

Pomimo mojej niepełnosprawności i ciężkiej sytuacji w jakiej się znalazłam nie zmieniam swojego pozytywnego nastawienia. Jestem wdzięczna za to, że przeżyłam i że mam szansę stanąć na nogi.

 

WSPOMÓŻ MNIE W CODZIENNYCH ZMAGANIACH

 

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Wesolik, 8521 pomagacie mi Państwo w walce o sprawność oraz w codziennym funkcjonowaniu.

KRS: 0000270809 / cel: Wesolik, 8521
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytuł: Wesolik, 8521

Jacek Dudek

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za pomoc, jaką ofiarowaliście mi Państwo w minionych latach, odkąd zachorowałem. Otrzymałem wiele wsparcia. Serdecznie dziękuję też za przekazywanie mi 1% swojego podatku w formie odpisu z PIT. Środki te wykorzystałem głównie na pokrycie niektórych kosztów związanych z utrzymującą mnie w jako takiej sprawności ruchowej rehabilitacji.
Z pieniędzy tych zapłaciłem także za niektóre leki i badania. W dalszym ciągu możecie mi Państwo pomagać w utrzymywaniu- mimo choroby- sprawności fizycznej rozliczając podatek PIT za 2018 rok. Stwardnienie rozsiane to choroba, która wymaga częstej, a właściwie nieustającej rehabilitacji- trudno tą rehabilitację sfinansować wyłącznie z własnych środków.
Proszę więc o wsparcie moich wysiłków aby pozostać w grupie ludzi chodzących „na własnych nogach”.

Wystarczy w zeznaniu PIT, w Części J „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego, w rubryce 137 druku PIT wpisać numer KRS Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane – KRS NR 0000025638, w rubryce 138 podać wnioskowaną kwotę, a w pozycji 139 druku PIT koniecznie wpisać cel szczególny DUDEK JACEK.
Z góry serdecznie dziękuję.

W tym miejscu pragnę Państwa poinformować, że 1/3 zgromadzonej kwoty pozostanie do dyspozycji Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane, zatem pomagając mi, pomagacie Państwo także innym chorym- często w gorszej ode mnie kondycji fizycznej.

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam jeszcze raz dziękując za wsparcie, które umożliwiło mi zejście z wózka inwalidzkiego i utrzymanie jako takiej sprawności lokomocyjnej.

 

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów