Facebook Instagram YouTube

Konkurs literacki „A gdyby tak…”

Drogie Nauczycielki i Nauczyciele,

Zapraszamy Waszych uczniów do udziału w konkursie literackim pt. „A gdyby tak…”.

Zadaniem uczestników z klas VII i VIII będzie dopisanie nowego zakończenia dawnej opowieści. Krótkie fragmenty swoich ulubionych książek i utworów wybrali seniorzy uczestniczący w kreatywnych i fotograficznych warsztatach w ramach projektu „Cyfrowy Senior”.

Nagrodzone i wyróżnione teksty Waszych uczniów zostaną opublikowane w książce, która zawierać będzie także wykonane przez seniorów zdjęcia oraz zakładki. Przewidujemy również nagranie filmików prezentujących nagrodzone teksty. Mamy nadzieję, że nasz projekt zaktywizuje młodzież (literacko) i seniorów (cyfrowo) oraz zbliży oba, tak różne pokolenia.

Gorąco zapraszamy do inspirowania, zachęcania i zgłaszania swoich podopiecznych. Pielęgnowanie wrażliwości młodych ludzi w trudnych czasach jest naszym szczególnym obowiązkiem i przywilejem.

Zgłoszenia i teksty przyjmujemy do 22 września. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Organizatorem Konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śl. oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej.

Projekt dofinansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 4. Kierunek Interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka| Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność.

Z wyrazami szacunku
dr Kamil Paździor

Skip to content